Damned Nights
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vannak különös éjszakák mikor az emberek csak árnyak, míg az árnyak talán emberek...... (Edgar Allan Poe)
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 sutniribalröküT - Stacy Westford meséje

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeHétf. Május 30 2011, 02:21

Tükör
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Tükör

A tükör jó fényvisszaverő képességgel bíró, görbült vagy sík felület, ami elég sima ahhoz, hogy a visszavert fénysugarakból kép keletkezzen. A tükröző felület egyenetlenségei ezért nem lehetnek nagyobbak, mint a visszavert fény hullámhossza. Egy egyenetlen fehér fal szintén visszaveri a fényt, de szét is szórja a tér minden irányába. A visszaverődés és az átlátszóság hat a keletkezett kép fényességére és színére.

A tükör, mint szimbólum

Az ókorban a tükör a lelket jelképezte. A mítoszok szerint vele a lelket csapdába lehetett csalni, és a tükörben tartani. A görög mítoszok szerint a titánok így ejtették csapdába Dionüszosz lelkét. Narkisszosz a saját tükörképébe szeretett bele. Az ókori Egyiptomban a tükör és az élet szavak megegyeztek. Ugyanezért a kelta nőket tükrükkel együtt temették el.

Labirintus
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

A szó eredetére vonatkozóan két elmélet létezik.
Óegyiptomi eredet: Lope-ro-hunit – a Tóparti Templom, III. Amenemhat halotti temploma, amelyet Hérodotosz keresett fel.
Görög eredet: Labrysz szóból, amely a kétélű harci balta neve, és a minószi kultúrához tartozó alakos ábrázolások gyakori eleme.

A labirintus (görögül: λαβύρινθος labyrinthos) vagy labürinthosz a klasszikus görög mitológia szerint szobákból és folyosókból álló áthatolhatatlan építmény, amelyet Minósz, krétai király parancsára Daidalosz, a legendás hírű ezermester készített a knósszoszi királyi palotában. A király ide zárta Minótauroszt, az ember testű, bikafejű szörnyet, akit Thészeusz, Athén hercege a krétai királylány, Ariadné segítségével legyőzött. Minósz király leánya egy gombolyagot adott Thészeusznak, aki miután megküzdött a szörnnyel és végzett vele, a fonalat visszafelé követve kijutott a labirintusból. Daidalosz a labirintus megépítése után a magának készített viaszszárnyak segítségével menekült ki a szövevényes építményből, majd fiával Ikarosszal együtt Kréta szigetéről.

Ahhoz, hogy egy ember bejusson egy labirintusba vagy kitaláljon belőle, mindig kiváló megfigyelő és tájékozódó képességre, a nehézségek leküzdésére való hajlamra és bizonyos időre volt szükség – márpedig ezekkel az adottságokkal minden ember más-más mértékben rendelkezik. Nem nehéz felismerni ebben a komoly felkészülést igénylő útban az emberi életút elvont megfelelőjét, illetve azt, hogy mélyebb értelemben a labirintus középpontja a nagyobb tudatosság és tudás elérését jelképezi. A lélek ilyen értelemben vett újjászületése után a megújult ember könnyen visszatérhet a külvilágba, és spirituális fejlődésének egy szakaszát befejezettnek tekintheti.

-----------------------------------

"Az ......... alászáll, és befészkeli magát egy emberbe. Először csak olyan, mint valamilyen súlyos dolognak a tudása, mint valami parancs. Fenyegető vagy kérlelő, visszataszító de izgató is. Aztán egyre jobban megismerteti magát, és az ember próbára teheti az ........... erejét, megtanulhatja szeretni, feláldozni magát érte, és eljuthat a teljes ürességig. Amikor eléri ezt az ürességet, az .......... birtokba veszi emberét, és vele végezteti el a munkáját. Aztán magára hagyja üresen, kiégve, megfosztva az evilági élet további lehetőségeitől......... "

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje 2353287647_a70aaa3218
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 13:11

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:00.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt



A katedrán álló tanár zsongító hangú előadása, mindenkire hatással van. Van aki felemelt fejjel őt nézi, majdnem figyelmesen. Ez az elől ülőkre jellemző. A padsorok közepe táján már elkalandozó tekintetek figyelhetők meg. A hátsó sorokban pedig száz százalék az oda nem figyelés. A tanulók egy része könyvet olvas, ami egyáltalán nem kötődik egyik tanóra anyagához sem. Van aki színes magazint lapozgat, ábrándozó tekintettel lesve a benne szereplő felkapott „szépfiút”. Megint más sms-t pötyög a némított billentyűs telefonon. Merthát hiába a jónevű, és drága iskola, mely szigorúbb is a mai világban megszokottnál, a diákok nem változnak. Ahogy máshol, itt is megtalálható a hangadó klikk akik a viszonylag kis létszámú osztály csendesebb felének irigykedő pillantásaitól érzik magukat jól. No és persze attól, ha az épp kiszemelt ügyeletes „áldozatukkal” rafinált és durva módon kibabrálhatnak. Válogatott módokon kínozzák meg a szerencsétlent, és a tanárok mintha szemet hunynának a kis csoport turpisságai felett. Az eheti kiválasztottuk Gertrude, a szeplős, vörös hajú kövérkés lányka, aki a kamaszkori „nagylányság” tipikus képviselője. Amint a hormonok működésbe léptek, hogy felkésztísék a felnőttségre, kellőképpen megzavarták az egész szervezet, s ennek eredményeképpen a lányzó rohamos hízásnak indult. Arca, akárcsak teste, számottevően kikerekedett ami a trendista lányoknak megfelelő „okot” szolgáltatott arra hogy a csúfolódástól kezdve a komolyabb mókákig górcső alá vegyék őt. A délelőtt még viszonylag visszafogottak voltak, de a következő „óra” a testnevelés, ahol ügyebár lekerül a jótékonyan fedő-takaró ruha. Láthatóvá válnak a hurkák, keblek, és a testre simuló dressz is kihangsúlyozza a vizuális élményt. Nem véletlen, hogy Gertrude aki előtted ül, szinte egész órán idegesen motoszkál. Hol a könyveit, füzeteit lapozgatja túl hangosan, hol a táskájába nyúl be már vagy hatszázadszorra, hogy egy-két kekszet majszoljon el. Akkor csendesedik el csak percekre, mikor a körmét rágja fájdalmasig csonkolva a szaruképződményt. Mikor vérezni kezd a rágott testrész, ismét a táskába nyúl újabb zsebkendőt kutatva elő. Megtalálva, a táskát visszateszi a szék támlájára, és ismét pár perc nyugalom jön, míg a zsepit a vérző felületre szorítja hogy szűnjön a bíbor patakzás. Az ám, de a munkát túl jól végezte s a vérzés nem akar elállni. Másik zsebkendő kell. Hátra fordul, és benyúl a táskába. Újján ott a rátekert zsepi, mely mélypiros színben játszik…
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 13:34

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:00.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt



Sor sort követett a jegyzetemben, csuklóm - mint rendesen - már az óra közepére szúrni kezdett. Aggódva fontolgattam, hogy ellátogassak egy orvoshoz, de akkor valamelyik délutáni óráimat fel kell áldoznom! Nem akartam már az első hónapban hiányozni! Ebbe a gondolatba kapaszkodva folytattam a jegyzetelést, és azon gondolkodtam, kit kérhetnék még, hogy segítsen pótolni, ha mégis sor kerülne rá...

Balra néztem... a lányok Justin Bieber képe fölött kuncogtak. Jobbra. Sabrina megint a telefonján pötyögött. A kattogás az idegeimre ment. Próbáltam folytatni az írást, de nem bírtam kizárni az agyamból. Katt katt katt, szünet, ahogy másik gombra vált, katt katt. Szinte láttam magam előtt, amit írt. Már a kattogás ritmusából megmondtam, amikor annak a... fiúnak... a nevét leírta. Ilyen jegyekkel az ember azt hinné, van jobb dolga is!

Gertrude megint a táskájába nyúlt. Zacskózörgés. Mit is mondott a tanár? Nem hallottam miatta! Visszanéztem az előző sort, hátha kitalálom, de a tanár közben már továbbhaladt, és egy ábrát kezdett rajzolni. Jajj ne! Sietve próbáltam utolérni... Gertrude a táskájába nyúlt... Nem csoda, hogy ennyire elhízik, ha még órán sem tudja visszafogni magát! Oh. Zsebkendőt húzott.

Sietve felrajzoltam az ábrát - jaj, de csúnya lett! - és... Gertrude visszanyúlt a táskájába, újabb zsebkendőért. Nem is fújta ki az orrát! Akkor meg... Oh. Véres a zsebkendője? Megint a körmét rágta!

A füzetre csaptam a tollamat. Hát ez hihetetlen.

Felemeltem a kezem. Miért kell ezt csinálnom? Le fogok maradni az óráról miatta.


A hozzászólást Stacy Westford összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 04 2011, 14:34-kor.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 14:32

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:05.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Felteszed a kezed. Ms. Alexander rád pillant. Még befejezi a mondatot, s feljebb tolja orrán a láncra fűzött szemüvegét.
- Ms. Westford? – szól hozzád apró bólintással engedve hogy megszólalj. De mielőtt még beszélni kezdhetnél megszólal az óra végét jelző csengő. A lányok azonnal zsivajogni kezdenek, s felugrálnak. A tanárnő felemeli a kezét, s szigorral arcán néz körbe.
- Mindenki visszaül a helyére! – s bár a hangja halk mégis foganatja van. Kelletlen sóhajokkal, és szájhúzva csüccsenenk vissza a heveskedők.
- A csengő, nem nektek, nekem szól, hogy ideje befejeznem az órát – szól helyretevőleg s egyenként néz a renitensek szemébe. Egyik lányka sem bírja hosszasan a tekintetét. Majd visszafeordul feléd, s finoman int
- Tessék Ms. Westford. – adja meg újra neked a szót. S ezzel egyidőben észreveszed hogy az apró klikk tagjai meglehetősen vérszomjasan tekingetnek rád.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 14:39

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:05.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Jaj, ezt nem akartam... Megnézhettem volna az órát, mielőtt jelentkezem! Bocsánatkérő mosolyt öltök, de kihúzom magam, hisz tudom, hogy azt teszem, ami helyes.

- Csak engedélyt szerettem volna kérni, hogy elkísérjem Gertrude-ot az iskolaorvoshoz. Vérzik az ujja - teszem hozzá.

Ha ott vagyok, megnézethetem a csuklómat is, és akkor legfeljebb testnevelésről hiányzok.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 14:53

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:05.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Ahogy Gertrude nevét kiejted a leányzó szinte összetöpped az előtted lévő padban, s mintha a nyüsszenését is hallanád. Riadtan pillant hátra rád, s fejet ráz
- Ezt nem kellett volna! – mondja sápadtan, s csak számodra hallhatóan.
Alexander lelép a katedráról, s elindul felétek. Mivel a leghátsó padba ülsz, végigsétál az egész termen. Nem siet, mintha szánt szándékkal húzná az időt.
Gertrude sietve zsepit cserél, s a vérrel mocskoltat betűri a farmerjának zsebébe. Mivel teste kitölti a rendelkzésre álló teret, ez alig sikerül neki. Kapkodásában nem veszi észre hogy valószínűleg nyirkos tenyeréhez tapadva a zsepi nem marad az igencsak szűk zsebben. Rövid röppályát leírva a két padsor közé libben a földre.
A tanárnő megáll Gertrude padja mellett s aggódón pillog le a lányra.
- Mi történt? – kérdezi kedveskésen. Az osztály felétek fordulva kiváncsian figyeli a történteket. Egyre több dühös pillantást kaptok mindketten. Ennek oka valószínűen a tornaóra, amire a lányok kevés kivétellel imádnak járni. A kimondottan sármos és jóképű fiatal tornatanár a plátói szerelmek célpontja.
Gerttrude fel sem nézve felel nyafka hangon
- Beszakadt a körmöm – füllent és a sápadtságából bíbor pír lesz.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 15:00

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:06.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Nem kellett volna? Hát, ha nem akarja az igazságot mondani, akkor az az ő dolga.

- A vérző körömágy könnyen begyulladhat, ha nem fertőtlenítik - jegyeztem meg kedvesen a tanárnak. - Jobb minél előbb ránézni, hogy ne legyen nagyobb baj.

Dehogy nem kell. Nem akartam, hogy a többieknek miattam kelljen bent maradniuk, de ezt meg kellett érteniük. Azt teszem, amit kell, amit nekik is kellene.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 15:12

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


A tanárnő elmosolyodik szavaid hallva és az osztály felé fordul
- Látják hölgyeim Ms. Westford mennyire a szívén viseli a bajbajutott osztálytársuk sorsát? Önöknek is legalább ennyire illene odafigyelniük embertársaikra – bólint aprót. Az ösztálytól kapott pillantások mintha meganyni kis tű lenne szinte szurkálják a bőröd. A nő aztán visszafordul felétek
- Ms Flores – szól Gertrudhoz – ne felejtse el megköszönni Ms. Westfordnak a törődést – mosolyog rá kedvesen.
- Igen Ms. Alexander – bólint engedelmesen a lány.
- Menjenek – bólint feléd aztán a tanárnő, s int finoman az ajtó felé. Ő maga visszasétál a katedrára. Türelmesen vár hogy induljatok A többieknek még mindig nem engedi hogy pakoljanak.
Gertrude becsapja a könyveit és a füzeteit a táskába, s kifelé iszkol a teremből.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 15:18

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Becsukom a füzetem, elrakom a tollam, felveszem a táskám. Kisimítom szoknyám ráncait, és elindulok az ajtó felé. A haragos tekintetektől szinte szikrázik a levegő, de nem figyelek rájuk. Egy illedelmes lány nem fut, főként nem pedig a tanteremben. Bárcsak ezt Gertrude-nak is megtanították volna szülei!

- Viszont látásra, Ms. Alexander! - hajtom meg fejem a tanár felé, mikor a katedra előtt elhaladok, aztán a folyosóra lépek. Becsukom magam mögött az ajtót, vigyázva, hogy ne csapódjék, és csak utána nézek körül Gertrude-ért.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 15:26

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


A tanárnő kedves mosollyal köszön vissza s tekintete elismerően csillan rád.

Kilépsz s becsukod az ajtót.
Gertrude odakint áll, s hogy végre kijössz alig várja meg hogy becsukd az ajtót
- Megőrültél?! – támad neked. Arcán a kétségbeesés és a dühösség vetélkedik egymással. Tekintete ide-oda rebbenő ideges, ajka lefelé görbülő. – Ezért kicsinálnak minket!!! – fogja suttogóra az utolsó pillanatban észbe kapva.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 15:36

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Megőrültél?! A szó visszhangot ver bennem. Egy pillanatra kihagy a szívem, megszédülök, és a homlokomhoz kapok.

- Nem! - szalad ki a számon.

Mi nem? Egy pillanattal később már nem is tudom, miről beszélek... Észreveszem, hogy egy pillanatig lihegtem. Nagyot nyelek, mély levegőt veszek az orromon át, és újra kihúzom magam.

- Nem fognak. - Próbálok úgy tenni, mintha eredetileg is ezt akartam volna mondani. Mit is akartam? Mi nem? Mindegy, lényegtelen is. A kezemmel, ami még mindig a homlokomon van, hátrasimítok egy kósza hajtincset. - Miért tennék? Gyere, menjünk szépen! - fogom meg a kezét. Persze nem azt, amelyik vérzik.

Az orvosi felé indulok. Minél előbb meg kell nézni a körmét! És igazán nem szeretném, ha begyulladna a csuklóm. Nem akarok megtanulni bal kézzel jegyzetelni, amíg nem muszáj.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 15:56

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Gertrude-ot felkilátásoddal de további vigasztaló szavaidal sem igen nyugtatod meg. Engedi hogy megfogd s kezét, s el is indul veled az orvosi felé. Szuszogval lépked melletted.
- Stacy hiszen ismered őket – mondja továbbra is nyafkán, majd összeszalad a szemöldöke, s fintorral fújtat egyet, hogy eszébe jut valami.
Rád mered és sajnálkozón pillant a szemedbe
- Mindig elfelejtem, hogy te még új vagy az osztályban – mondja és sóhajt egy fájdalmast
- Ha tavaly is velünk jártál volna, már tudnád miről beszélek. – mondja továbbra is sajnálkozó hangon.
A folyosókon nem sokan vannak. Nyitott osztálytermek előtt haladtok el. A diákok nagy része odabent üldögél, még a szünetekben is viszonylag „normálisan” viselkednek. Ritka a hangoskodás és a rendbontás.
Az épület cikkcakkos folyosók kusza szövevénye. A tervező egyforma hosszú, de fele olyan széles „elemekből” álmodta papírra a tervet. Mintha cikcakk ollóvall vágták volna ki az alaprajzot. A lépcsőházak a cikcakkok belső ívén helyezkednek el. Lerobogtok a földszintre, ahol az iskolaorvosi rendelő is elhelyezkedik. A piciny váróban senki sincs, a vizsgáló ajtaja nyitva. A nővérke észrevesz titeket és kedves mosollyal lép ki hozzátok.
- Sziasztok! – köszönt kedvesen és közvetlenebbül mint az iskola többi alkalamazottja. Végigpillant rajtatok.
- Mi a baj lányok? –kérdezi, mert Gertrude a háta mögé rejti a vérző kezét, így nem láthatja.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 16:06

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Ismerem? Mi köze ennek ahhoz, hogy ismerek valakit, vagy sem? Gertrude szegény nem érti, hogy működik a világ. Vannak dolgok, amiket az embereknek meg kell tenniük, és mindig ez jön először. Sajnálom, hogy ezt neki nem tanították meg. Nem csodálom, hogy így elhízott, szegényem. Mire leérünk a rendelőbe, elhatározom, hogy ezen változtatni fogunk...

Szerencsére várnunk sem kell, így talán még visszaérhetünk testnevelésre. Jól esne egy kis mozgás! A nővér készségesnek tűnik, így nem is húzom az idejét.

- Jó napot! - köszönök hangosan. - Gertrude-nak beszakadt a körme, és elég csúnyán vérzett. Szerintem fertőtleníteni kéne. - Gertrude hátára teszem a kezem, és gyengéden előre tolom. Nem illendő, hogy én beszélek róla, és még ráadásul így bujkál is. Ha rejtegeti a kezét, hogyan fogják megnézni? - Mutasd meg szépen, Gertrude!

Közben fejben már azon gondolkodom, mit kell neki elmagyaráznom, hogy megértse. Talán a keksszel kéne kezdenem... De mielőtt belefognék, megvárom, hogy a védőnő munkához lásson.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 16:37

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


A nővérke figyelmesen végighallgat, majd értőn pillant Gertrúdra, de továbbra si kedvesen mosolyog.
- Na lássuk azt a letört körmöt – karol a vállára a lánynak és bevonja magával a rendelő részbe.
- A felrtőtlenítő az csípni fog!? – hallod Gertrúde gyávás nyüsszenését.
A nővérke halkan felnevet
- Nem, nem fog. – nyugtatná meg a lányt
- Olyat teszünk rá majd ami nem csíp, rendben? – kérdezi s leülteti Gertrude-t a kényelmes fehér műbőrvonatu székbe.
- Mutasd szépen – kéri a nő, és Gertrude végre előveszi a zsepivel csavart újju kezét.
A nővér feláll, s az asztalról elvesz két gumikesztyűt, és pillanatok alatt bújik bele. Gertrude ölébe fehér papírvatta kerül, s máris letekeri az újjról a cafatossá lett zsepit. A vérzés időközben elállt, ám a zsbkendő beleragadt a nem túl nagy sebbe.
- Várj, leáztatjuk róla. – Teszi Gertrude kezét aza sztalra, és apró fecskendőbe sóoldatot szív fel. Ezt csepegteti óvatosan a papírra. Így már el tudja távolítani a makacs ragaszkodót.
- Szerencsére ez nem nagy seb. – mondj a nővér. Betadine-t vesz elő, és vattával ecseteli körbe a területet. Gertrude kerekedő szemekkel figyeli s arca máris fintorba torzul. Így várja a csípő érzést, ami végül nem érkezik. A lányka láthatóan megnyugszik
- Legközelebb ne rágd le ennyire a körmöd – beszél hozzá halkan a nővér – Mire felnőtt leszel nem fogod tudni szépen csinosítani a körmöd, mert tönkreteszed a rágással.
Eközben térül fordul, kenőcsöt vesz elő, szintén Betadine-t, és apró vattapálcával bekeni a sebet vele. Pici gézzel fedi, és bőrbarát ragasztóval rögzíti, nem túl szorosan.
- Ez megakadályozza hogy begyulladjon – mondja mosolyogva Gertrude-nak. - Este fürdéskor leveheted. Ha holnap is még fáj, gyere visza.
- Kész is vagyunk – áll fel a nővérke és leveszi a gumikesztyűt. Elpakolja a hulladékot, és kezet mos.
- Felírom a kartonodra és mehetsz is. – modnja s ezt is néhány per alatt megteszi.
- Köszönöm – mondja Gertrud hálásan hogy a nővér kikiséri őt.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 16:43

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:10.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Illedelmesen, az ölemben összefont ujjakkal állok meg a belépőben, és úgy figyelem, ahogy Gertrude körül sürög-forog a védőnő. Örülök, hogy elhoztam, úgy tűnik, tényleg fertőtleníteni kellett. Mély levegőt veszek a gyógyszerszagú levegőből, mielőtt megszólalok.

- Észre vettem, hogy sokat feszengsz az alkatod miatt - kezdek bele. - Pedig szerintem igazából semmi baj vele. Inkább az akaraterőddel... Ha meg bírnád állni a körömrágást, és a nassolást, kevesebb baj lenne... úgy értem - hogy lehet ezt kedvesen mondani? - beilleszkedhetnél.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 17:03

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:15.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Gertrude rád néz hogy megszólalsz. Szemöldöke előbb felszalad, majd mondatod végére összevonódik.
- Nem kezd te is jó?! – szólal meg halkan de indulatosan.
- Anyámtól kezdve mindenki ezzel piszkál. – fintorodik el. A nővérke is rád pillant, de nem kommentál, se pro se kontra.
- És különben is az orvos is megmondta ez hormonzavar, amivel még nem tudnak mit kezdeni. Madj egy fél év múlva ha beáll a havim ritmusa megyek kivizsgálásra. – közli veled a lány okoskodón a dolgot, és láthatóan ezzel a dologgal mintegy igazolja is a kinézetét, és a nyugodtságát az üggyel kapcsolatosan.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 17:21

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:15.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Türelmetlenül karba fűzöm a kezem, és úgy nézek vissza rá. Ezer meg ezer dolog jár a fejemben, amit hozzávághatnék, például, hogy milyen jogon várja el a társadalomtól, hogy szeresse, ha ő nem szereti a társadalmat, és nem teszi meg neki, amit az elvár tőle? Vagy hogy miért takarózik a hormonjaival, amikor ő az, aki eszik és nem mozog? De nem teszem meg.

Mert a jó lánynak nem illik vitatkoznia, mert az ő véleményével nem szállhatok szembe, de legfőképpen: mert tudom, hogy bűntudata van. Nem hiszi el magáról, hogy ő egy jó lány. Csak nézem a szemeit. Nézem. Nem pislogok, nem kérdezek.

Kiskoromban az illemtanár tette velem mindig ezt, mikor nem vallottam be, hogy rosszat tettem.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 17:29

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:15.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Gertrude nem bírja sokáig a tekinteted, elfordítja a fejét, s a nővérke ténykedését kezdi figyelni. De te látod, hogy sandán vissza-vissza pislog rád, inkább rebbenőn mint konrétan rád nézve.
S végül a nővér elkészül Gertruddal és kikiséri kedvesen.
- Más probléma? – néz rátok még mielőtt elbúcsúzna
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 17:32

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:15.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Újra ölembe engedem kezeim, és széles mosollyal - elfordulva Gertrude felől - a nővérhez intézem szavaimat.

- A csuklóm gyakran fáj mostanában a jegyzeteléstől. - mutatom fel a kezem. - Félek tőle, hogy begyullad, ha így folytatom. Tudna javasolni valamit, hogy ezt megelőzzem?

Gertrude felé megtettem, amit meg kellett. Most már csak arról kell gondoskodnom, hogy ne kelljen hiányoznom a csuklóm miatt. Remélem van rá valami kenőcse...
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Első nap   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 17:38

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:15.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


A nővérke kedvesen elmosolyodik
- Lássuk azt a csuklót – mondja s beinvitál a rendelőbe.
Leültet a székbe, s megfogja a kezed. Alaposan megnyomogatja és átmozgatja. Minden irányban megtekergeti, s a kézfejedtől a felkarod feléig átnyomkodja. Figyeli a reakióid és gyakran kérdezgeti hol is fáj hogy pontosan kideríthesse mit is javasoljon gyógymódnak…
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 17:47

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:15.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Beljebb megyek, és igyekszem mindennek eleget tenni. Mielőtt leülnék, már előre kisimítom a szoknyámat, és természetesen kihúzom magam, előzékenyen átnyújtom a panaszos kezemet. Én - ellenben Gertrude-dal - nem félek a nővértől. Tudom, hogy jó abban, amit tesz, másképp nem dolgozna itt. Igyekszem hát lazán tartani a kezem, hogy ne nehezítsem meg számára a vizsgálatot.

Mikor fel-le mozgatja a csuklómat, aprókat villan bele a fájdalom. A számba harapok, hogy ne szisszenjek fel.

- Itt - jelzek a nővérnek.

Az alkarom néhány izmában is érzem a tompa sajgást, és bizony néhol jól esik neki egy kis nyomkodás...

- Jaj, csak tudnám miben fárad el ennyire a kezem. Már szeptemberben! - Alázatosan pislogok. - Borzasztó, hogy ilyen apróságokkal kell lopnom az idejét...
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 18:03

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:20.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


A nővérke aprókat bólint mikor jelzed neki hol fáj a kezed.
Ajka sarkán félmosolyt látsz mikor szavaid meghallja, végül konkrétan is elmosolyodik
- Én azért vagyok itt, hogy bizony ennél kisebb gondokkal is meg merjetek keresni – mondja kedvesen, majd elengedi a kezd. A szekrényhez lép, és kivesz belőle egy tubus kenőcsöt.
- Ez egy izomlazító. Bekenem vele. – jezi neked, és úgy is tesz. De nem csak bekeni, hanem bele is maszírozza az izmaidba szinte. Az egész felkarod, és a csuklód is alaposan megdolgozza.
- Próbáld meg kevésbé terhelni a kezed. – tanácsolja neked mindentudó tekintettel.
- Vagy tornáztasd, és belejössz egy idő után – mondja rejtélyes mosollyal
Végezve a kezeddel a kenőcsöt lerakja és kezet mos.
- Felírom a nevét, a patikában recept nélkül megveheted. – modnja s feléd nyújtja a kis papírost, amin ott díszeleg a kenőcs neve.
- S ha nincs más baj – pillant az órára – siessetek, mindjárt becsengetnek. – terelgetne kifelé titeket a rendelőből. Gertrude-nak nem nagyon akaródzik sietni lefelé a tornaterembe, ami az épület alagsorában van.
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 18:14

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:20.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Ó, ez a nővérke igazán kedves! Mindegyiknek ilyennek kellene lennie. Örülök, hogy megbíztam benne. A fejemben valami hang azt súgja, hogy voltak rossz nővérek is...

(Egy pillanatra mintha emlékeznék valamire, valami borzasztóra, egy szobára, fehér csempékkel, szíjak, drótok, borotva, egy dagadt nővér ordít, aztán-)

... megint elakadt a lélegzetem. Mély levegő. Huh, mi van ma velem? Olyan jól masszíroz... áh, sokkal jobb! És ez a kenőcs is! Hazafele be is megyek a patikába. Tudom is hol van egy, ami útba esik. Bólogatva hallgatom a tanácsokat.

- Próbáld meg kevésbé terhelni a kezed. Vagy tornáztasd, és belejössz egy idő után.

- Tornáztatni? - suttogom magamnak a szót.

Belejönni? Hát... már tudok jegyzetelni... Öhm... Miért mondta, hogy belejövök? Lehet, hogy ez a nővér mégis fura egy kicsit? Csak amikor felállok, jövök rá, hogy a másik kezemmel a szoknyámba markoltam a combomnál. Na ezt vajon miért? Valahogy jókedvem támadt a látványtól, és ahogy a nővér kikísér minket, dúdolgatni kezdek. A folyosóra lépve szélesen Gertrude-ra mosolygok.

- Menjünk! - és ezzel újra kezet nyújtok neki.
Vissza az elejére Go down
Curse

Curse


Hozzászólások száma : 724
Join date : 2011. Feb. 24.
Age : 50

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 18:30

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:20.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


Gertrude hezitál egy kicsit hogy megfogja-e a kezed hiszen az előbb te is ellene fordultál, és a nassolással piszkáltad. Végül aztán csak megfogja a kezed, láthatóan túlteszi magát a dolgon, s a mosolyod is segít ebben. Szuszogva lépked melletted lefelé a lépcsőn, egyáltalán nem sietősen.
Odalent az öltözőben még nagy a zsongás. Kihallatszik, amint egymás szavába vágva ecsetelik a lányok kit és miért kérne feleségül Jonathan.Gertrude megtorpan az öltöző előtt.
- Elmegyek pipilni – mondja s elengedve a kezed a folyosóról nyíló mellékhelységbe viharzik.

Belépsz az öltözőbe. A helység hosszúkás, de széles is. Odabent nincsenek szekrények, csak padok melyeknek van egy felső szegélye is, ezeken fogasok a ruháknak. A felső szegély felett egy visszintes lap amolyan táskatartó „polc” gyanánt akár. A padok alatt is fut egy ilyen a cipőknek talán. Az osztály nagy része már dresszben pompázik. Mivel a ti osztályotok a legekvesebb létszámu bőven akad még hely ahova letelepedj.
Sokan elcsendesednek mikor meglátnak. Az arcokról máris eltűnik a jókdev, helyébe dühösség kerül, s a tekintetekbe is bosszúszomj költözik….
Vissza az elejére Go down
Stacy Westford

Stacy Westford


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2011. May. 29.
Age : 28
Tartózkodási hely : Detroit

sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitimeSzomb. Jún. 04 2011, 18:37

2010. Szeptember 30. Csütörtök. Délután 15:20.
Detroit – Oak Park – A magániskola falai közt


A dalocska a fülemben ragad. Miután Gertrude eltűnik, és belépek, egy pillanatra elnémulok... Nézem a szemeket, amik rám pillantanak, a dühöt, a rosszakaratot...

Aztán újra eszembe jut a dal, és megnyugszom. Elmosolyodok, dudorászva csukom be magam mögött az ajtót. Áh, ez az Örömóda! "Lángolj fel a lelkünkben szép égi szikra szent öröm..." Nagyon szeretem. Megkeresem a helyem, ahol mindig ülök, és lepakolom a cuccom: táskám föl, cipőmből félig kibújok, és lábujjamon egyensúlyozva teszem a helyére.

Fürgén gombolom ki a blúzom, a hűvös levegő betalál a ruha alá: olyan jó érzés most, ahogy a mellkasomat éri. Felsóhajtok, a hátam lúdbőrös lesz. Az élet apró örömei! Felakasztom a blúzt, aztán jön a szoknya. Az anyag simogatja a combom, ahogy leveszem. Nagyon érzékeny lettem hirtelen... Kedvem lenne még egyszer levetkőzni... Vagy megfürödni... Jól esne most. De elkések óráról!

Befejezem az öltözést, felhúzom a dresszt és a cipőmet. Megcsavargatom a csuklómat... Úgy látszik az izomlazító hatott, de az ízület még mindig fáj. Rendesen be kell majd melegítenem!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





sutniribalröküT - Stacy Westford meséje Empty
TémanyitásTárgy: Re: sutniribalröküT - Stacy Westford meséje   sutniribalröküT - Stacy Westford meséje I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
sutniribalröküT - Stacy Westford meséje
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Stacy Westford
» Szabadesés - Lasandra Yount meséje
» Pantomim - Kimberly Hill meséje
» Áldozat Hápinak - Gabriele "Dawe" Davi meséje
» Báb - Színház - Kenzo Daishi meséje.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Damned Nights :: Detroit Árnyai :: Detroit Archívum-
Ugrás: